Maciej Hawro i Patryk Kielar w Mistrzostwach Podkarpacia

Do udziału w 4. Rajdzie Rzeszowiak przygotowują się Maciej Hawro i Patryk Kielar. Duet z Rzeszowa w swojej „domowej” imprezie pojawi się z czwartym numerem startowym, w Peugeocie 106, którym niespełna dwa tygodnie temu, na odcinkach Rajdu Baborowa wywalczyli trzeci stopień podium w Pucharze Peugeota i Citroena. Kierowca i pilot w sumie startowali w tej imprezie czterokrotnie, ale wspólnie pojadą w Rzeszowiaku pierwszy raz.

Maciej Hawro: Dla wielu ludzi właśnie rozpoczyna się okres urlopu i relaksu. My w ten weekend na pewno nie będziemy odpoczywać, ale za to przed nami bardzo ciekawy plan. Cieszę się na perspektywę kolejnego startu w moim domowym rajdzie, bo wiem, że będzie nas na trasie dopingować mocna grupa znajomych. To, że będzie to mój trzeci start na pewno zaprocentuje, bo pojedziemy na odcinkach, które dzięki temu już znam. Jednocześnie mam świadomość, że Peugeot będzie najsłabszym samochodem w stawce RO. Moc na tych trasach nie jest jednak kluczem do zwycięstwa, a bardziej liczy się dokładny opis. Będziemy starać się zaatakować od pierwszego odcinka, ale najważniejsza będzie czysta jazda. Wynik z Baborowa dał nam dużo motywacji i pozytywnej energii, więc teraz też jestem pozytywnie nastawiony.

Szkoda, że w stawce jest tak mało zawodników z licencją, bo widowisko było by jeszcze ciekawsze. Pod względem sportowym czekają na nas jedne z trudniejszych odcinków, jakie można spotkać w rajdach okręgowych. Dla mnie są bardzo zbliżone do tych z Rajdu Ziemi Bocheńskiej, czy z Rajdu Wisły. W niedziele zmierzymy się z całą masą szczytów i ślepych zakrętów, a trzeba pamiętać, że są to fragmenty Rajdu Rzeszowskiego, gdzie rywalizują najlepsi kierowcy Mistrzostw Polski i Europy.

Wspólnie z całym zespołem i partnerami Haw-Med Centrum Medycyny Pracy, Tesla Spółdzielnia Socjalna, Galeria Lider w Żywcu (galerialider.pl), Racing Shop, HRX, Rosso Racing, Lizart studio reklamy i Buchti.pl Promotion zapraszamy na 4. Rajd Rzeszowiak. To doskonały pomysł, jak w emocjonujący sposób spędzić początek długiego weekendu.

Fot. facebook.com/maciejhawroracing/

Polecane