2. Rajd Rzeszowiak otworzy sezon RSMPk

Najnowsze aktualności

Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie ponownie podjął w tym roku próbę przeprowadzenia Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia (RSMPk). W ubiegłym roku, z trzech zaplanowanych rund, z różnych przyczyn, do skutku doszedł tylko Rajd Rzeszowiak. Organizatorzy cyklu liczą, że 2016 roku uda się zorganizować wszystkie z zaplanowanych rajdów.

W tym roku w kalendarzu RSMPk znalazły się cztery rundy. Mistrzostwa otworzy Rajd Rzeszowiak (21-22 maja), organizowany przez Automobilklub Rzeszowski. Drugą rundę cyklu stanowi Rajd Grodzki (20-21 sierpnia). Następnie rywalizacja przeniesie się do Mielca, gdzie odbędzie się Rajd Mielecki (3-4 września). RSMPk zakończy Rajd Podkarpacki (15-16 października) z bazą w Krośnie. Każdemu z rajdów towarzyszyć będzie Super KJS, impreza przeznaczona dla kierowców amatorów, nieposiadających licencji.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia:

2. Rajd Rzeszowiak – 21-22.05.2016 (Automobilklub Rzeszowski)
1. Rajd Grodzki – 20-21.08.2016 (Automobilklub Biecki)
16. Rajd Mielecki – 03-04.09.2016 (Automobilklub Mielecki)
28. Rajd Podkarpacki – 15-16.10.2016 (Automobilklub Małopolski w Krośnie)

Najświeższe informacje znaleźć można na oficjalnym profilu RSMPk na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia

Fot. Kamil Bać

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.