41 załóg zgłoszonych do Rzeszowiaka

Najnowsze aktualności

Automobilklub Rzeszowski, organizator 2. Rajdu Rzeszowiak, opublikował listy zgłoszeń do zawodów, które w najbliższą niedzielę zostaną rozegrane w okolicach Rzeszowa. Na starcie powinniśmy zobaczyć łącznie 41 załóg.

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia zgłosiło się pięć załóg. Z jedynką pojedzie Wojciech Krawczyk, pilotowany przez Bartłomieja Pawlika (Mitsubishi Lancer). Za jego plecami ustawiono Huberta Janów z Ryszardem Chlebowskim (Opel Astra), którzy pojadą w klasie Gość. Trójkę otrzymał Krzysztof Konar, z pilotem Piotrem Krzystankiem (BMW E30), zaś numer 4 trafił do zwycięzców pierwszej edycji rajdu, Macieja Wojdyły i Rafała Dziury (Citroen Saxo). Piątkę na swoją rajdówkę nakleją Maciej Hawro i Sławomir Leja (Citroen Saxo).

Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w nowym, w tym roku, cyklu Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Do udziału zgłosiło się tu 17 załóg. Zaprezentują one kibicom w akcji na odcinkach specjalnych prawdziwe rajdowe legendy m.in.: B-grupowe Audi Quattro A1, Lancię Delta HF Integrale czy Łady VFTS. Po raz pierwszy w tym roku na trasie zobaczymy wszystkie legendy polskiej motoryzacji: Fiaty 126p, Fiata 125p oraz Polonezy.

Do cyklu HRPP dołączają podczas Rzeszowiaka dawni mistrzowie. W Lancii Fulvia Coupe, pojedzie Andrzej „Śruba” Wodziński, który na koncie ma dwa rajdowe tytuły w Mistrzostwach Polski i wiele lat startów w wyścigach. Jego pilotem będzie Marek Pawłowski, również wielokrotny Mistrz Polski. Wśród znanych i doświadczonych załóg rajdowych, które podczas 3. rundy po raz pierwszy wystartują w cyklu historycznym są także Mieczysław Galant i Andrzej Firszt, Paweł Hoffman i Marcin Barłoga (obie załogi w Polonezie 2000), Rafał Winiarski i Tomasz Szostak (Fiat 125p) oraz Tomasz Janowski i Jakub Kraft (BMW E30).

Do Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS zgłoszenie przesłało 19 załóg. Listę otwiera Robert Długopolski z Pawłem Piczakiem (Mitsubishi Lancer), jedyna załoga w klasie K4. Jago drugi na trasę ruszy ubiegłoroczny zwycięzca Super KJS Michał Podsiadło, którego pilotem będzie w tym roku Patryk Kielar (Renault Clio). W klasie K3 powalczy osiem załóg, w K2 i K1 po pięć.

Uczestnicy 2. Rajdu Rzeszowiak ruszą na trasę w niedzielę o godz. 9:00, z rynku w Boguchwale k. Rzeszowa, gdzie ulokowano także park serwisowy. Zawody rozegrane zostaną na dwóch, trzykrotnie pokonywanych, odcinkach specjalnych w Niechobrzu i Szkodnej. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na rynku w Rzeszowie. Początek o godz. 18:30.

Fot. Grzegorz Kardaś (Źródło: BOBRally Team)

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.