Atrakcje Rajdu Rzeszowiak

Najnowsze aktualności

Tylko do soboty potrwają zgłoszenia do Rajdu Rzeszowiak, który już po raz drugi odbędzie się na wąskich, technicznych trasach wokół Rzeszowa. Prawdziwą atrakcją rajdu będą historyczne samochody rajdowe, które przyjadą na Podkarpacie, by wziąć udział rundzie Historycznego Rajdowego Pucharu Polski.

Na odcinkach specjalnych Rajdu Rzeszowiak w Niechobrzu i Szkodnej rywalizować będą także uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz amatorzy, startujący w Super KJS.

Organizatorzy zdradzają, że oba OS-y zostaną wykorzystane także podczas zbliżającego się, jubileuszowego 25. Rajdu Rzeszowskiego. Oznacza to, że uczestnicy Rajdu Rzeszowiak ścigać się będą na tych samych trasach co zawodnicy startujący w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

W porównaniu z ubiegłym rokiem rajd zdecydowanie zyskał na medialności. Bazę rajdu przeniesiono do Boguchwały, gdzie na pięknym, nowopowstałym rynku miejskim ulokowany zostanie park serwisowy i biuro rajdu.

Ceremonia mety i uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się na rampie, na rynku w Rzeszowie, stanowiąc element imprezy motoryzacyjnej, towarzyszącej rajdowi pojazdów elektrycznych Electric Marathon Lwów – Monte Carlo 2016. W ten sposób przeszłość, reprezentowana przez historyczne rajdówki, spotka się z przyszłością motoryzacji, w postaci samochodów elektrycznych.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców rajdów oraz mieszkańców naszego województwa na trasę rajdu, ale także do parku serwisowego w Boguchwale i na rzeszowski rynek, gdzie na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji – informuje Michał Żyradzki, dyrektor rajdu. – Dla tych, którzy nie będą mogli do nas przyjechać przygotowujemy wyniki na żywo oraz relację live, we współpracy z portalem erajdy.pl – dodaje.

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.