Kultowe historyczne rajdówki na „Rzeszowiaku”

Najnowsze aktualności

3 Runda HRPP rozgrywana z eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia – 2 Rajdem Rzeszowiak zapowiada się niezwykle interesująco.

Poza wspaniałymi trasami i bardzo ciekawym programem rajd zaskoczy kibiców doskonałą obsadą. Poza znanymi już z poprzednich rund załogami do cyklu stale przyłączają się nowe. Na 18 zgłoszeń do 3 Rundy – 6 to załogi startujące w HRPP po raz pierwszy. Tym razem witamy w HRPP zarówno Mistrzów jak i znane rajdowe „wygi”.

Po raz pierwszy w HRPP podczas 3 Rundy pojedzie Andrzej „Śruba” Wodziński, który ma na koncie dwa rajdowe tytuły w Mistrzostwach Polski i wiele lat startów w wyścigach i którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Pilotem w tej załodze będzie Marek Pawłowski, również wielokrotny Mistrz Polski, który dodatkowo w naszym rajdowo-historycznym światku jest ikoną i prekursorem startów „legend” w rajdach i człowiekiem chyba najbardziej zasłużonym w promocji sportu samochodów historycznych. Na 3 Rundzie załoga Mistrzów wystartuje chyba jeszcze w „pokazie”  bo procedura wznawiania licencji trochę trwa, ale już w kolejnych będzie równo „cięła” na czas. Załoga jeszcze utrzymuje w tajemnicy, którym autem wystartują – najprawdopodobniej będzie to albo wspaniała Lancia Fulvia Coupe 1300 gr. 2 z 1965 roku albo niesamowite Volvo PV 544 Sport z 1959 roku homologowane w grupie 1 (zwanej wówczas jako grupą „T”  – Touring).

Wśród znanych i doświadczonych załóg rajdowych, które podczas 3 Rundy przystępują do naszego cyklu są: Mieczysław Galant / Andrzej Firszt na doskonale zbudowanym i znanym z rajdów w Polsce i za granicą Polonezie 2000; Jacek Ratyński / Jacek Wierzbicki na kultowej Mazdzie  RX7 z silnikiem Wankla; Pawel  Hoffman / Marcin Barłoga na wspaniałym Polonezem 2000 Rally – Walter Wolff (Paweł jednocześnie zapowiada ,że wystartuje w tym roku cyklu HRPP również swoim Saabem 96 V4); Tomasz Szostak / Rafał Winiarski, którzy poprzednio jechali kultową Lancią Beta Coupe 2000 gr. B zamienią się fotelami i pojadą jako załoga „Winarski/Szostak” – Fiatem 125p Rafała; Tomasz Janowski / Jakub Kraft dołączą do naszej grupy BM-ek fantastycznie przygotowanym, zgodnym z homologacja FIA – BMW E-30.

Zapraszam na Rajd Rzeszowiak wszystkich kibiców, którzy interesują się rajdami i rajdami historycznymi w szczególności. Impreza będzie bardzo ciekawa sportowo i niesamowicie widowiskowa. Tylko w HRPP możecie zobaczyć na żywo prawdziwe rajdowe legendy w akcji na odcinkach specjalnych, spotkać i poznać wszystkie załogi, obejrzeć w parku serwisowym wszystkie auta z bliska. Zawodnicy chętnie je pokazują i chętnie o nich rozmawiają. Przy odrobinie szczęścia może Wam się uda usiąść za kierownice jednego nich. Z wielką duma informujemy, że podczas 3 rundy wystartują z nami po raz pierwszy wszystkie legendy polskiej motoryzacji: Fiaty 126p, Fiat 125p oraz Polonezy. Ponadto na 3 rundzie zobaczycie też takie kultowa auta jak B-grupowe: Audi Quattro A1, Lancia Delta HF Integrale i  Łady VFTS.

Uczestnicząc w tym rajdzie doświadczycie ponadto przyjaznej kibicom atmosfery, która odeszła do lamusa w rajdach współczesnych, a którą cykl HRPP ponownie ożywia i przywraca.

Do zobaczenia na rajdzie.

Mirosław Miernik
Koordynator HRPP
 

1
Fot. Kuba Żołędowski

2
Fot. Kuba Żołędowski

3
Fot. Kuba Żołędowski

4
Fot. A.Kusto

5
Fot. Kuba Żołędowski

6
Fot. J. Hoffman

7
Fot. Kuba Żołędowski

8
Fot. A. Roch

9
Źródło: BOB Rally Team

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.