Rajd Rzeszowiak w cyklu HRPP

Fot. Kamil Bać

Najnowsze aktualności

W dniu 26 stycznia 2016 Główna Komisja Sportu Samochodowego oficjalnie zatwierdziła regulaminy rajdowe na rok 2016, w tym regulamin Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Oznacza to powołanie w Polsce pierwszego cyklu sportowych rajdów historycznych rozgrywanych na podstawie przepisów Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA. W kalendarzu cyklu znalazł się Rajd Rzeszowiak!

Kalendarz HRPP liczy siedem rund. Sezon rozpocznie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (1-2 kwietnia). Dalej rozegrane zostaną: Rajd Mikołowsko-Żorski (23-24 kwietnia), Rajd Rzeszowiak (21-22 maja), Rajd Festiwalowy (4-5 czerwca), Rajd Krzemionki (15-16 lipca), Rajd Polski Historyczny (1-2 września) oraz Rajd Wisły (23-24 września).

HRPP jest cyklem rangi mistrzostw Polski przeznaczonym dla licencjonowanych zawodników startujących na historycznych modelach samochodów, jakie startowały w rajdach w okresie 1931-1990. Koordynator d/s przygotowań HRPP Mirosław Miernik podkreśla, że utworzenie tego cyklu jest wynikiem wieloletnich prac nad jego powołaniem oraz bardzo dobrej współpracy z Główną Komisją Sportu Samochodowego oraz Główną Komisją Pojazdów Zabytkowych.

– Najważniejsze jest to, że na polskie historyczne rajdowe trasy powróci sportowa rywalizacja kultowych samochodów rajdowych marek zagranicznych, jak i naszych Polskich Fiatów, Maluchów i Polonezów – mówi Miernik. – Znów zobaczymy też polskich rajdowych mistrzów. Powołanie HRPP to wielka szansa na popularyzację polskich osiągnięć rajdowych w kraju i zagranicą. Rajdy HRPP będą prawdziwym festiwalem historii polskiego i europejskiego automobilizmu, gwarantującym rajdowe emocje zarówno zawodnikom jak i kibicom.

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.