Spotkanie z uczestnikami Rajdu Samochodów Elektrycznych

Najnowsze aktualności

2. Rajd Rzeszowiak zakończy uroczyste wręczenie nagród na rzeszowskim rynku. Dojdzie tam do spotkania z uczestnikami Maratonu Samochodów Elektrycznych, przejazdu samochodów napędzanych energią elektryczną, przecinającego swoją trasą Europę ze wschodu na zachód, z ukraińskiego Lwowa do Monte-Carlo w Monako. 22 maja jego uczestnicy zatrzymają się właśnie w Rzeszowie!

Celem rajdu, któremu patronuje Jego Wysokość Książe Monako Albert II, jest promowanie i wspieranie stabilnych oraz przyjaznych dla środowiska innowacji, w tym wykorzystanie pojazdów elektrycznych we współczesnej Europie. W rajdzie udział biorą takie modele samochodów, jak Tesla, BMW i8 czy Fisker Karma.

Electric Marathon 2016 potrwa 13 dni (22 maja – 3 czerwca 2016) i obejmie 10 krajów oraz wiele Europejskich miast i stolic. Rajd rozpoczyna się we Lwowie na Ukrainie, a następnie uczestnicy przejadą przez Krakowiec (Ukraina), Rzeszów i Wieliczkę (Polska), Ostravę i Brno (Republika Czeska), Bratysławę i Šamorín (Słowacja), Wiedeń, Linz i Salzburg (Austria), Monachium, Augsburg, Stuttgart i Baden – Baden (Niemcy), Strasburg (Francja), Freiburg (Niemcy), Lucernę i Bellinzonę (Szwajcaria), Mediolan, Parmę, Florencję, Bolonię, Larderello, Pomarance, Pize i Genuę (Włochy), Menton (Francja). Metą Rajdu będzie Monte Carlo (Monako), gdzie książę Albert II osobiście wręczy nagrody zwycięzcom.

Szczegółowy program rajdu oraz aktualności związane z Electric Marathon 2016 dostępne są na stronie: www.electricmarathon.com.

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.