Gladiatorzy HRSMP na start

Fot. Kamil Bać

Najnowsze aktualności

Już w najbliższy weekend areną zmagań załóg, biorących udział w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, staną się odcinki Rajdu Rzeszowiak. Skąd porównanie do starożytnych pojedynków? Już tłumaczę: pojedynki gladiatorów kojarzą się z brutalną siłą, pięknym spektaklem, potężną rzeszą  fanów oraz czymś, co nigdy nie wróci. Tak jest też z samochodami,  którymi starują nasi zawodnicy. Reprezentują one złote czasy motosportu. Czasy, w których kierowcy, pędząc na złamanie karku, zmagali się nie tylko z czasem na odcinkach ale niejednokrotnie walczyli o swoje życie, dając kibicom niezrównany spektakl.

Na rzeszowskich trasach zobaczymy takie motoryzacyjne perełki jak: Ford Escort RS 2000  załogi Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała, Subaru Impreza 555 załogi Michał i Jacek Pryczkowie czy kultowe Porsche 911 SC RS załogi Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński.

Rajd Rzeszowiak to 3 eliminacja Motul HRSMP. Ten subiektywnie najbarwniejszy cykl mistrzostw rajdowych wystartował na początku kwietnia, na Rajdzie Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Tam nasze załogi rywalizowały na trasach Wieliczki i okolic, walcząc w klasyfikacji generalnej, z kierowcami reprezentującymi różne  formuły sportów motorowych, począwszy od rajdów, przez wyścigi górskie, na wyścigach torowych kończąc. Drugą rundą mistrzostw był 45 Rajd Świdnicki Krause i niezwykle trudne odcinki oraz zmienne warunki pogodowe. W tych okolicznościach, nasze załogi zaprezentowały się jako zaskakująca konkurencja dla kierowców RSMP. Załoga Artur Rowiński i Magdalena Tokarska jadący B grupowym Audi Quattro, zajęliby 10 miejsce w klasyfikacji generalnej, gdyby rajd zakończył się po 7 odcinkach, czyli po trasie dedykowanej HRSMP.

Przed nami start 32 załóg historyków co oznacza, że Rajd Rzeszowiak będzie dotychczas najliczniej obsadzoną rundą HRSMP. Po raz kolejny, walkę z najszybszymi podejmie załoga Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz na fantastycznym Audi Coupe Quattro A2. Liczymy na kolejny świetny start załogi Robert Luty i Dariusz Gurdziołek  jadącej Subaru Legacy. Nie możemy doczekać się pojawienia wyjątkowego Saaba 96 V4 Rallye. Ten dziarski czterdziestolatek, to samochód załogi Paweł Hoffman oraz Marcina Barłogi, z historią startów w WRC. Zapraszamy na odcinki!

Mirosław Miernik
HRSMP

Fot. Kamil Bać

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.