10 dni do inauguracji RSMPk

Najnowsze aktualności

Za 10 dni rusza nowy sezon rajdowy na Podkarpaciu. Już czwarty rok z rzędu rozgrywany będzie cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, a otworzy go 4. Rajd Rzeszowiak (28-29 kwietnia), organizowany przez Automobilklub Rzeszowski.

W kalendarzu mistrzostw znalazły się jeszcze cztery rundy: 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (Bochnia, 1-2 czerwca), 1. Rajd Wielopole (Wielopole Skrzyńskie, 3-4 sierpnia), 4. Rajd Grodzki (Biecz-Jasło, 6-7 października) i 30. Rajd Podkarpacki (Krosno, 27-28 października).

Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie czyni starania, aby cykl z roku na rok się rozwijał i przyciągał na trasy coraz więcej załóg i coraz liczniejszą rzeszę kibiców rajdowych. Stąd w kalendarzu m.in. nowe imprezy i rundy łączone z Rajdowymi Samochodowymi Mistrzostwami Śląska. Ubiegłoroczni zwycięzcy mistrzostw mogli też liczyć na atrakcyjne nagrody, w postaci kompletu felg aluminiowych i rocznego wsparcia sponsorskiego w startach w sezonie 2018, od firmy DISLA Polska.

Inauguracja cyklu, rozgrywać się będzie w okolicach Rzeszowa, na fragmentach odcinków specjalnych Rajdu Rzeszowskiego. Organizatorzy zaplanowali sześć asfaltowych „OS-ów” w Siedliskach, w gminie Lubenia i Niechobrzu, w gminie Boguchwała, o łącznej długości 44,04 km. Na rynku w Boguchwale, w czasie rajdu, działał będzie park serwisowy. Ściganie rozpocznie się w niedzielny poranek (start godz. 9:00), a na metę pierwsza załoga dotrze ok. godz. 15:30.

Poza uczestnikami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na trasie Rajdu Rzeszowiak rywalizować będą amatorzy, walcząc o zwycięstwo w Super KJS i Konkursowej Jeździe Samochodem. W tej ostatniej, do startu wystarczy zwykły, „cywilny” samochód i kaski dla obu członków załogi. Do rajdu zgłaszać się można już tylko do soboty, 21 kwietnia.

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.