4. Rajd Rzeszowiak zakończony!

Najnowsze aktualności

Za nami czwarta edycja Rajdu Rzeszowiak. Wojciech Gieral i Mateusz Pogoda (Peugeot 106) zwyciężyli w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski (Mitsubishi Lancer) nie mieli sobie równych w Super KJS, a Krzysztof Przywara i Magdalena Grabowska (Peugeot 206) byli najszybsi w Konkursowej Jeździe Samochodem.

Rajd, na drogach gmin Lubenia i Boguchwała, okazał się bardzo wymagający dla załóg rywalizujących w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. Do mety dotarła zaledwie jedna spośród pięciu załóg wliczanych dla klasyfikacji generalnej. Poza Gieralem i Pogodą, którzy zgarnęli puchary także za pierwsze miejsce w klasie RO2, do mety dojechali Filip Hałka i Mariusz Panek (Citroen C2), zgłoszeni w klasie RO OPEN 2WD oraz ubiegłoroczny Mistrz Podkarpacia, czyli Marcin Wilusz, pilotowany przez Arkadiusza Borczyka (Honda Civic Type-R), tym razem jadący w klasie GOŚĆ.

W Super KJS najlepszym wynikiem popisali się startujący w klasie K4 Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski (Mitsubishi Lancer), którzy o 16,9 s pokonali najszybszych w K3 Michał Rokitę i Wojciecha Habudę (Renault Clio). Podium w klasyfikacji generalnej uzupełniła druga załoga w klasie K3, czyli Przemysław Pomprowicz i Adrian Mroszczyk (Honda Civic). Ich strata do zwycięzców imprezy wyniosła 29,7 s. W klasie K2 bezkonkurencyjni okazali się Tomasz Dziedzic i Piotr Dziedzic (Citroen Saxo), a w K1 najlepszy czas wykręcili Jacek Wronkowicz i Wiesław Orliński (Peugeot 106). W klasie GOŚĆ tryumfował Jerzy Suder z Wojciechem Novakiem (Mitsubishi Lancer).

O zwycięstwie w Konkursowej Jeździe Samochodem zdecydowała zaledwie jedna dziesiąta sekundy. Taką właśnie przewagę wypracowała załoga Krzysztof Przywara / Magdalena Grabowska (Peugeot 206), zostawiając w pokonanym polu duet Konrad Błaszczyk / Krzysztof Iskrzycki (Renault Clio). Trzecie miejsce przypadło w udziale Grzegorzowi Ważnemu i Mateuszowi Czekajowi (Volkswagen Golf), którzy dojechali do mety ze startą 5,4 s do zwycięzców. Klasyfikacja generalna pokryła się z wynikami w klasie K3. W K4 najlepszy wynik osiągnęli Wojciech Piejko i Aleksandra Piekarska (Subaru Impreza), w K2 wygrali Przemysław Osękowski i Patryk Turoń (Honda Civic), w K1 nie mieli sobie równych Krzysztof Przybyło i Karolina Kisała (Suzuki Swift), a w klasie FIAT najlepszy rezultat osiągnęli Patryk Szalacha i Maciej Banaś (Fiat Seicento).

W rajdzie zorganizowanym przez Automobilklub Rzeszowski, z bazą w Boguchwale k. Rzeszowa, wystartowało łącznie 49 załóg. Po przejechaniu sześciu wymagających odcinków specjalnych do mety dojechało 38 załóg.

 

Wyniki oficjalne


 

Fot. facebook.com

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.