5 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia 2018

Najnowsze aktualności

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Rzeszowie zatwierdziła regulamin i kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. W 2018 roku załogi rywalizujące w tym cyklu czeka aż pięć wymagających rajdów. Obok zawodów znanych już kibicom i zawodników z poprzednich lat w kalendarzu pojawiły się dwie nowe imprezy.

Mistrzostwa Podkarpacia rozpoczną się w ostatni weekend kwietnia od 4. Rajdu Rzeszowiak (28-29 kwietnia), organizowanego przez Automobilklub Rzeszowski na trasach znanych kibicom z Rajdu Rzeszowskiego. Następnie zawodników czeka runda „wyjazdowa”. Rywalizacja przeniesie się do Małopolski, gdzie odbędzie się 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (1-2 czerwca), zaliczany również do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zawody organizowane przez krakowskie Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego to pierwsza nowość w kalendarzu RSMPk. Druga to 1. Rajd Wielopole (3-4 sierpnia), który w gminie Wielopole Skrzyńskie zorganizuje Automobilklub STOMIL w Dębicy. Kolejna runda cyklu to 4. Rajd Grodzki (6-7 października), impreza Automobilklubu Bieckiego. Na trasach w okolicach Biecza i Jasła pojawią się w tym roku także uczestnicy Mistrzostw Śląska, będzie to bowiem kolejna runda łączona. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia zakończą się w okolicach Krosna, podczas jubileuszowego 30. Rajdu Podkarpackiego (27-28 października), którego organizatorem jest Automobilklub Małopolski.

Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Marcin Wilusz i Wojciech Witkowski, podczas uroczystej gali Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, podsumowującej sezon 2017 w sportach motorowych, odebrali puchary i atrakcyjne nagrody od sponsora tytularnego cyklu firmy DISLA Polska.

– Początek roku 2018 pracowicie wykorzystujemy na przygotowania do nowego sezonu, ale ten czas jest również okazją do podsumowania tego, co udało się dokonać w sezonie 2017 – mówił Marcin Wilusz. – Gala ZO PZM w Rzeszowie, podczas której odebraliśmy puchary za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia przyniosła nam miłą niespodziankę w postaci nagród od sponsora mistrzostw firmy DISLA Polska. Oprócz vouchera na komplet felg aluminiowych tego producenta otrzymaliśmy także prezent w postaci wsparcia sponsorskiego firmy DISLA w startach w sezonie 2018. W tym roku zamierzamy wejść krok wyżej w rajdowej przygodzie i spędzić go na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w nowym samochodzie Honda Civic Type-R, więc w sezonie pełnym nowości z radością witamy w zespole kolejną, w postaci nowego sponsora – zakończył Wilusz.

Przy wszystkich rajdach okręgowych zaliczanych do RSMPk odbędą się imprezy Super KJS, a przy Rajdzie Rzeszowiak oraz Rajdzie Podkarpackim także KJS.

Organizatorem mistrzostw jest Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie. Na stronie internetowej związku – www.rzeszow.pzm.pl, opublikowany został regulamin cyklu. Najświeższe informacje znaleźć można na oficjalnym profilu RSMPk na portalu Facebook – www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia 2018:

  • 28-29 kwietnia – 4. Rajd Rzeszowiak (Boguchwała, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS / KJS
  • 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie) – RO / Super KJS
  • 3-4 sierpnia – 1. Rajd Wielopole (Dębica, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS
  • 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie) – RO / Super KJS
  • 27-28 października – 30. Rajd Podkarpacki (Krosno, woj. podkarpackie) – RO / Super KJS / KJS

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.