4 rundy w kalendarzu RSMPk 2019

Najnowsze aktualności

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Rzeszowie zatwierdziła regulaminy i kalendarze mistrzostw okręgowych na rok 2019. Cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia składa się w tym roku z czterech rund, w kalendarzu Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS znalazło się pięć rajdów, zaś w Mistrza Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS poznawmy po rozegraniu ośmiu imprez.

Mistrzostwa Podkarpacia po raz kolejny otworzy, organizowany przez Automobilklub Rzeszowski, Rajd Rzeszowiak (24-25 maja), obchodzący w tym roku swój mały jubileusz (5. edycja). Druga runda cyklu to 8. Rajd Stomil (3-4 sierpnia), który przygotowuje Automobilklub STOMIL w Dębicy. Następnie czeka nas 5. Rajd Grodzki (12-13 października), impreza Automobilklubu Bieckiego, zaliczana nie tylko do RSMPk, ale również do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a od tego roku także Historycznego Pucharu Południa. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia zakończą się w okolicach Krosna, podczas 31. Rajdu Podkarpackiego (30 listopada – 1 grudnia), którego organizatorem jest Automobilklub Małopolski.

Wszystkim Rajdom Okręgowym zaliczanych do RSMPk towarzyszyć będą imprezy Super KJS, a w ramach Rajdu Rzeszowiak oraz Rajdu Podkarpackiego odbędzie się także Konkursowa Jazda Samochodem.

Organizatorem mistrzostw jest Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie. Na stronie internetowej związku – https://pzm.pl/zo/rzeszow, opublikowany został regulamin cyklu. Najświeższe informacje znaleźć można na nieoficjalnym profilu RSMPk na portalu Facebook – www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Kalendarz Imprez Okręgowych 2019:

  • 13-14 kwietnia – Rymanowskie Wiatraki (Rymanów) – Super KJS / KJS
  • 28 kwietnia – KJS Rajd Ziemi Dębickiej (Dębica) – KJS
  • 24-25 maja – 5. Rajd Rzeszowiak (Lubenia) – RO / Super KJS / KJS
  • 9 czerwca – KJS Bircza (Bircza) – KJS
  • 30 czerwca – KJS Lasowiak (Stalowa Wola) – KJS
  • 3-4 sierpnia – 8. Rajd Stomil (Dębica) – RO / Super KJS
  • 15 września – KJS 19. Rajd Mielecki – KJS
  • 12-13 października – 5. Rajd Grodzki (Biecz) – RO / Super KJS
  • 11 listopada – KJS 19. Jasielski Rajd Niepodległości (Jasło) – KJS
  • 30 listopada – 1 grudnia – 31. Rajd Podkarpacki (Krosno) – RO / Super KJS / KJS

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.