Po trasach „Rzeszowskiego”

Najnowsze aktualności

Trasa tegorocznego Rajdu Rzeszowiak (25 maja), powinna być doskonale znana wszystkim fanom rajdów samochodowych w Polsce. Przebiega bowiem po fragmentach kultowego odcinka specjalnego Lubenia, na którym rokrocznie rywalizują uczestnicy Rajdu Rzeszowskiego.

OS Lubenia, układany w różnych konfiguracjach, stanowi nieodłączny element trasy Rajdu Rzeszowskiego już od 20 lat, a więc od momentu kiedy podkarpacka runda po kilkunastu latach przerwy powróciła do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wąskie i kręte, pełne stromych podjazdów i ostrych spadań, gładkie asfalty Lubenii były też, w latach 2016-2017, areną zmagań najlepszych kierowców Europy, kiedy to Rzeszów gościł rundę ERC.

Automobilklub Rzeszowski, do trasy 5. Rajdu Rzeszowiak, włączył najciekawsze fragmenty kultowego odcinka, łącznie z jego najbardziej charakterystycznym punktem, czyli przejazdem przez wodę, tzw. watersplash. To miejsce chętnie wybierane przez kibiców i fotografów.

Kompaktowa trasa liczy zaledwie 104 km, w tym aż 40 km odcinków specjalnych dla zawodników licencjonowanych, startujących w rajdzie okręgowym. Krótszą trasę przygotowano dla amatorów, uczestników Super KJS (24 km prób) oraz Konkursowej Jazdy Samochodem (14 km prób).

Zgłoszenia do 5. Rajdu Rzeszowiak można przesyłać drogą elektroniczną do piątku, 17 maja 2019. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się w zakładce Zawodnicy.

Mapy: https://www.rajdrzeszowiak.pl/mapy/

Onboard'y: https://www.rajdrzeszowiak.pl/onboardy-z-odcinkow-specjalnych/

Fot. Kamil Bać

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.