Rokita i Habuda tryumfują w Rzeszowie!

Najnowsze aktualności

Michał Rokita pilotowany przez Wojciecha Habudę wygrali 6. Rajd Rzeszowiak, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska!

Po bardzo zaciętej walce Krakowianin zdeklasował rywali na finałowym Power Stage’u, pokonując o ponad 11 sekund Dariusza Badurę i Janusza Wołka, którzy cieszyć będą się ze zdobycia drugiego z rzędu drugiego miejsca. Podium w Rzeszowie uzupełnią Bartosz Bąk i Łukasz Jastrzębski.

Rokita rozpoczął finałową pętlę od zwycięstwa na OS 4 Zawadka 2, jednak tuż za nim ukończył Badura, tracąc jedynie 0,8 s. Kierowca Hondy Civic Type-R agresywnie rozpoczął finałową próbę, próbując odrobić liczącą tylko 1,9 s stratę do Rokity, jednak już na początku próby zaliczył małe ratowanie, urywając lusterko i tracąc cenny czas. Mimo problemów i tak ukończył próbę na wysokiej, drugiej pozycji. Rokita pojechał zdecydowanie najszybciej, pokonując go aż o 11,6 s. Trzecie miejsce na odcinku zajęli Watras i Kluczewski (+12,3 s), czwarte Bąk i Jastrzębski (+19,0 s), piąte Zardzewiały i Kołodziej (+21,4 s).

Po pięciu odcinkach specjalnych Rokita z DYEMBĄ wjechali na metę w Rzeszowie z przewagą 13,5 s nad Badurą z Wołkiem. Trzecie miejsce w rajdzie padło łupem Bąka i Jastrzębskiego (+55,8 s), który na ostatnim odcinku zepchnął o oczko niżej Piotrowskiego z Mroszczykiem (+56,9 s). Piątkę uzupełnił Watras z Kluczewskim (+1:00,6 s).

W RO 2 zwyciężyli Adam Wojtunik z Janem Żwirkiem (Honda Civic), 6,7 s stracili do nich Bartłomiej Senkowski z Radosławem Talagą (Honda Civic), a 7,5 s Adam Rachfał ze Sławomirem Leją (Honda Civic). W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Konrad Dukat z Mieczysławem Kalczyńskim, którzy swoim Peugeotem 106 pokonali o 12,8 s Piotra Kamińskiego z Marcelem Klają (Citroen Saxo).

Najszybszą załogą na odcinkach (nieliczoną w klasyfikacji generalnej) był zwycięski duet OPEN 1, Artur Terlecki i Bartosz Załużny (Ford Fiesta Proto), którzy pokonali Marka Roeflera i Marka Bałę (+2:40,0 s, Subaru Impreza). W OPEN 2 zwyciężyli Tomasz Pławecki i Paweł Kaim (Honda Civic), pokonując o 40 sekund Adriana Jurasza z Tomaszem Tkaczem (Ford Fiesta) i o 58,7 sekundy Mariusza Grudkę z Marcinem Gutem (Citroen C2 R2 Max).

Rajd Rzeszowiak – nieoficjalna klasyfikacja generalna:

 1.     Michał Rokita/DYEMBA (Renault Clio) 25:40,1 s
 2.     Dariusz Badura/Janusz Wołek (Honda Civic Type-R) +13,5 s
 3.     Bartosz Bąk/Łukasz Jastrzębski (Honda Civic Type-R) +55,8 s
 4.     Rafał Piotrowski/Adrian Mroszczyk (Renault Clio) +56,9 s
 5.     Maciej Watras/Kamil Kluczewski (Renault Clio) +1:00,6 s
 6.     Karol Zardzewiały/Sławomir Kołodziej (Renault Clio) +1:50,9 s
 7.     Konrad Dukat/Mieczysław Kalczyński (Peugeot 106) +2:22,8 s
 8.     Piotr Kamiński/Marcel Klaja (Citroen Saxo) +2:35,6 s
 9.     Adam Wojtunik/Jan Żwirek (Honda Civic) +2:48,1 s
 10.     Bartłomiej Senkowski/Radosław Talaga (Honda CIvic) +2:54,8 s


Nieoficjalna klasyfikacja sezonowa RSMŚl 2020 po dwóch rundach:

 1.     Rokita 54 pkt
 2.     Badura/Wołek 52 pkt
 3.     Piotrowski/Mroszczyk 49 pkt
 4.     Rachfał/Leja 26 pkt
 5.     Zardzewiały/Kołodziej 26 pkt
 6.     Bąk/Jastrzębski 23 pkt
 7.     Watras/Kluczewski 20 pkt
 8.     Kanik/Sroka 19 pkt
 9.     Borycki/Ciombor 17 pkt
 10.     Załęcka/Pawłowski 13 pkt
 11.     Dukat/Kalczyński 13 pkt
 12.     Kamiński/Klaja 12 pkt
 13.     Bronicz/Wojtiuk 9 pkt
 14.     Wojtunik/Żwirek 9 pkt
 15.     Pasterak/Gładysz 7 pkt
 16.     Senkowski/Talaga 7 pkt
 17.     Bojanowski/Ksyt 7 pkt
 18.     Stańdo/Gurdziłek 4 pkt
 19.     Zygmunt/Zygmunt 3 pkt
 20.     Schmidt/Lentner 3 pkt
 21.     Kokoszka/Szwed 2 pkt

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.