Rajd Rzeszowiak w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska

Fot. Janusz Boruta

Najnowsze aktualności

Trudna sytuacja spowodowana pandemią wirusa COVID-19 zmusiła organizatorów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska do wielu zmian i skutecznie przerwała zmagania sportowe. Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zmodyfikowała kalendarz RSMŚl, a liczba rund wróciła do początkowej, czyli pięciu. Jedną z nich będzie Rajd Rzeszowiak.

To jedna z najważniejszych zmian w kalendarzu cyklu, by utrzymać planowaną liczbę rajdów. Rajd Rzeszowiak zaplanowany został na termin 7-8 sierpnia i zostanie rozegrany przy okazji Rajdu Rzeszowskiego, wielokrotnej rundy mistrzostw Polski czy mistrzostw Europy.

– Jest nam bardzo miło, że możemy dołączyć do organizatorów rund mistrzostw Śląska. Cieszę się, że w tych trudnych czasach organizatorzy szukają różnych sposobów, aby dać zawodnikom możliwość rywalizowania. Mając nadzieję, że obostrzenia nie staną na przeszkodzie w organizacji rajdu, przygotowaliśmy dla zawodników RSMŚL blisko 42 kilometry „oesowe”, z piątkowym prologiem i dwoma prawie 10-kilometrowymi odcinkami w sobotę  mówi Jarosław Noworól, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2020:

  • 24-25.07.2020 – Rajd Ziemi Głubczyckiej
  • 07-08.08.2020 – Rajd Rzeszowiak
  • 11-12.09.2020 – Rajd Mikołowsko-Żorski
  • 13-14.11.2020 – Rajd Cieszyńska Barbórka
  • 11-12.12.2020 – Rajd Wisły

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.