Rokita i Ślęczka zwycięzcami 7. Rajdu Rzeszowiak

Fot. Wojciech Anusiewicz

Najnowsze aktualności

Michał Rokita pilotowany przez Rafała Ślęczkę wygrali 7. Rajd Rzeszowiak, stanowiący trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Po niezwykle zaciętej walce krakowianin pokonał o ponad 12 sekund Kajetana Świdra i Marcina Boryckiego. Podium w klasyfikacji generalnej uzupełnili Maciej Hawro oraz Wojciech Kolaczek. Zawodnicy startujący w Rajdzie Rzeszowiak musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi warunkami.

Rokita finałową pętlę „Rzeszowiaka” rozpoczął od zwycięstwa na OS 5 Pstrągowa, tuż za nim uplasował się Piotrowski, tracąc do lidera 14 s, a trzecie miejsce na tym odcinku zajęła załoga Świder/Borycki(+19,1 s).

W klasie 1 zwyciężyli Rokita i Ślęczka, którzy nad drugą załogą – Konradem Dukatem, pilotowanym przez Mieczysława Kalczyńskiego wywalczyli spektakularną przewagę – 1:28,4 min. Trzecie miejsce wywalczył Adrian Jurasz z Tomaszem Tkaczem.

W klasie 2 tryumfowali Kajetan Świder i Marcin Borycki, którzy o ponad 10 sekund pokonali Macieja Hawro i Wojciecha Kolaczka. Podium uzupełniła załoga Badura/Wołek.

W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Jan Listewnik z Marcinem Paskiem, którzy swoim Peugeotem 106 pokonali o 17,9 s Kokoszkę i Szweda (Peugeot 206), a trzecia pozycja należała do Kaczmarczyka i Bujoka.

Najszybszą załogą, choć nieliczoną w klasyfikacji generalnej, był zwycięski duet klasy OPEN 1 – Żbikowski i Bieniak, którzy podkarpackie trasy pokonywali samochodem Mitsubishi Lancer EVO IX. Pokonali oni załogę Zieliński/Michorczyk. W klasie OPEN 2 natomiast zwyciężyli Tomasz Pławecki i Paweł Kaim, jadący Hondą Civic.

7. Rajd Rzeszowiak był trzecią odsłoną cyklu dla nowych klas – RallyN1 i RallyN2. Na najwyższym stopniu podium klasy RallyN1 stanęli Kamil Kawalec i Sebastian Krzyżowski, którzy w swoim Clio pokonali o 3,02 sekundy załogę Olaf Jeziorski/Patryk Kurczobiński.

Niezwykłą systematycznością oraz duchem walki wykazali się Łukasz Godula i Piotr Bywalec, którzy po raz trzeci zwyciężyli w klasie RallyN2, pokonujący odcinki 7. Rajdu Rzeszowiak Peugeotem 208. Drugie miejsce podium uzupełnili Damian Uchyła, pilotowany przez Agnieszkę Radzik (Kia Picanto).

Źródło: rsmsl.pl

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.