Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Fot. Kamil Bać

Najnowsze aktualności

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

Blisko 50-kilometrowa trasa rajdu składa się z 8 odcinków specjalnych oraz Prologu zlokalizowanych na południe od Rzeszowa, w gminach Boguchwała i Lubenia. Zawodnicy trzykrotnie pojawią się na „oesie” Lubenia (7,94 km), zaś dwukrotnie ścigać się będą na próbie Boguchwała (1,64 km) oraz zapętlonym odcinku Niechobrz (7,87 km). Na koniec zmagań organizatorzy zaplanowali dodatkowo punktowany OS, tzw. Power Stage, na blisko 4-kilometrowym fragmencie próby Niechobrz.

Główna część rywalizacji odbędzie się w niedzielę, 15 maja, ale już dzień wcześniej, w centrum Boguchwały, przeprowadzony zostanie widowiskowy Prolog – Kryterium Boguchwały (godz. 18:00), a po nim uroczysta ceremonia startu na Rynku w Boguchwale (od 18:15).

Meta i wręczenie nagród w 8. Rajdzie Rzeszowiak HOFFMAN odbędzie się na rynku w Boguchwale, w niedzielę, o godz. 16:05.

Do udziału w rajdzie okręgowym zgłosiły się 22 licencjonowane załogi, które przystąpią do zmagań już w sobotę, 14 maja. W niedzielę dołączy do nich 37 duetów rywalizujących w Konkursowej Jeździe Samochodem. Amatorzy ścigać się będą na sześciu ok. 2-kilometrowych próbach sprawnościowych.

8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN stanowi jeden z elementów imprezy motoryzacyjnej pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała, która odbywa się w dniach 13-15 maja w Boguchwale.

W ramach wydarzenia, poza rajdem okręgowym (14-15 maja) odbywa się także rajd Retro Carpathia (13-14 maja), będący eliminacją Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność oraz 17. Rajd Nocy Muzeów dla pojazdów zabytkowych (14 maja). Uczestnicy wszystkich trzech imprez spotkają się w sobotę na próbie sportowej Kryterium Boguchwały, a także na boguchwalskim rynku.

Rynek w Boguchwale będzie przez cały weekend centralnym punktem „Rzeszowiaka” i MOTO SHOW. To tutaj odbędzie się ceremonia startu i mety zawodów oraz zlokalizowany będzie park serwisowy. Także w tym miejscu będzie można podziwiać historyczne i zabytkowe auta oraz dobrze zjeść, za sprawą „Żarciwozów”, czyli zlotu Foodtruck’ów, które karmić będą zawodników oraz kibiców pysznymi daniami i przekąskami.

Wyniki online z Rajdu Rzeszowiak można śledzić na stronie: https://wyniki-online.pl/

HARMONOGRAM RAJDU

Sobota, 14 maja 2022

  • Prolog Kryterium Boguchwała (1,64 km) – 18:00

Ceremonia Startu – Boguchwała, Rynek – 18:15

Niedziela, 15 maja 2022

  • OS-1 Lubenia 1 (7,94 km) – 09:30
  • OS-2 Niechobrz 1 (7,87 km) – 10:15

Serwis A (Boguchwała, Rynek) – 11:15

  • OSS-3 Boguchwała 1 (1,64 km) – 12:00
  • OS-4 Lubenia 2 (7,94 km) – 12:25
  • OS-5 Niechobrz 2 (7,87 km) – 13:10

Serwis B (Boguchwała, Rynek) – 13:50

  • OSS-6 Boguchwała 2 (1,64 km) – 14:35
  • OS-7 Lubenia 3 (7,94 km) – 15:00
  • OS-8 Niechobrz Power Stage (3,93 km) – 15:45

Ceremonia Mety – Boguchwała, Rynek – 16:05

Wręczenie Nagród – Boguchwała, Rynek – 18:30

Odwiedź nas na Facebooku

Przeczytaj także

Wyniki rajdu: Stańdo najlepszy w „okręgówce”, Niemiec w KJS

Zakończył się 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN, zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Najlepiej na wymagających trasach zlokalizowanych na południe od Rzeszowa poradzili sobie Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek – wśród zawodników licencjonowanych oraz Jakub Niemiec i Mateusz Bodniak – wśród amatorów.

Rusza 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Już dzisiaj po południu, w Boguchwale, startuje ósma edycja Rajdu Rzeszowiak. Zawody zaliczane są do Rajdowych Mistrzostw Południa oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza jest częścią motoryzacyjnego wydarzenia pod nazwą MOTO SHOW Boguchwała.

59 zgłoszeń na 8. Rajd Rzeszowiak HOFFMAN

Znamy już listy zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Rzeszowiak. Do Automobilklubu Rzeszowskiego, organizatora imprezy, trafiło łącznie 59 zgłoszeń od załóg chcących rywalizować w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i w Konkursowej Jeździe Samochodem.